© ks. Ireneusz Węgrzyn
 

 

6 czerwca 2015 r. - Sobota IX Tygodnia Zwykłego
Słowa Jezusa komentujące ofiarę dwóch pieniążków złożoną przez ubogą wdowę (Mk 12,38-44) jest wezwaniem do gotowości, by Bogu oddać wszystko. Nie chodzi o pieniądze, by odwrócić do góry dnem swój portfel i wysypać całą zawartość na tacę w kościele. Chodzi o coś więcej - by oddać Bogu całego siebie - swoją osobowość, swój czas, swoje talenty, swoje pragnienia.

5 czerwca 2015 r. - Piątek IX Tygodnia Zwykłego
Jezus nazywany Synem Dawida mówi, że jest także jego Panem (Mk 12,35-37). Warto pamiętać, że i dla nas Jezus to nie tylko Przyjaciel, Przewodnik, Mistrz, Nauczyciel, ale także Pan, czyli ktoś, kto ma władzę i prawo do wpływania na nasze życie.

4 czerwca 2015 r. - Uroczystość Bożego Ciała
W Parafii Świętej Rodziny przy czterech ołtarzach procesji Bożego Ciała są umieszczone hasła:
1) Nawróćcie się do radości,
2) Nawróćcie się do prawdy,
3) Nawróćcie się do Eucharystii,
4) Nawróćcie się do miłości.
Wezwanie do nawrócenia jest skierowane nie tylko do ludzi niewierzących lub wierzących bardzo słabo. Każdy chrześcijanin, nawet ten dość poważnie traktujący swoją wiarę, musi być człowiekiem nieustannego nawrócenia.
Dlatego warto z dzisiejszej uroczystości zaczerpnąć inspirację do odkrycia na nowo, czym jest radość, prawda, Eucharystia i miłość.

3 czerwca 2015 r. - Środa IX Tygodnia Zwykłego
"Nie jest On Bogiem umarłych, lecz żywych" (Mk 12, 27) - Skoro tak jest, to aby wierzyć w Boga, trzeba być żywym, nie umarłym. Co to znaczy? Martwym można nazwać człowieka, który stracił entuzjazm, radość życia, którego troski życiowe przygniotły do ziemi, który wiecznie narzeka. Żywym jest taki człowiek, który - nawet przygnieciony wielkim ciężarem - nigdy nie mówi, że to ciężar ponad jego siły. Żywy człowiek zawsze patrzy w niebo, a nie pod nogi.

2 czerwca 2015 r. - Wtorek IX Tygodnia Zwykłego
Czasem zdarzało się, że ludzie, którzy przychodzili do Jezusa w złych zamiarach, odchodzili od Niego nawróceni lub przynajmniej pełni podziwu dla Niego (Mk 12, 13-17).
Co takiego było w Jezusie, że mogła dokonać się tak radykalna zmiana? Między innymi była to wierność prawdzie, konsekwencja w jej głoszeniu.

1 czerwca 2015 r. - Poniedziałek IX Tygodnia Zwykłego
Wielką tragedią faryzeuszów było odejście od Jezusa mimo świadomości, że to właśnie o nich jest mowa w przypowieściach (Mk 12,1-12). Nie ma gorszej rzeczy dla człowieka, jak mieć świadomość popełnianego zła i w wolny sposób dalej w nie brnąć. Na szczęście Jezus nie przestaje nas kochać nad życie - i póki żyjemy - mamy możliwość powrotu do Niego.

31 maja 2015 r. - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
Przyzwyczailiśmy się myśleć, że krzyż to znak Chrystusa. Ale to za mało - znak krzyża, jaki robimy na sobie co najmniej kilka razy dziennie, winien kierować nasze myśli ku Trójcy Świętej.
Dotknięcie czoła jest wezwaniem mądrości Ojca, dotknięcie serca - wezwaniem miłości Syna Bożego, a dotknięcie ramion - wezwaniem skuteczności Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela.