29 listopada 2009 r. - I Niedziela Adwentu
Adwentowe dekoracje kościoła i domów wykorzystujące motyw światła są przypomnieniem, że nadszedł czas, by wyrzucić ciemność z serca i rozświetlić je Boskim płomieniem. "Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia."

22 listopada 2009 r. - Niedziela Chrystusa Króla
Jeżeli Chrystus jest Królem "nie z tego świata", to i Jego wyznawcy, żyjąc w świecie, muszą być trochę poza światem. Przynależność do Królestwa zobowiązuje!

15 listopada 2009 r. - XXXIII Niedziela Zwykła
"Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą." - Czytając codziennie tylko jeden rozdział Pisma Świętego, można w trzy miesiące poznać wszystkie Ewangelie, a w niecałe dziewięć miesięcy cały Nowy Testament. Wystarczy tylko pięć minut dziennie!

8 listopada 2009 r. - Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym
Co trzy minuty na świecie ginie chrześcijanin. Tylko dlatego, że jest chrześcijaninem!

2 listopada 2009 r. - Dzień Zaduszny
Wielkoduszność - oddanie swoich zasług na czyjeś konto. Kiedy modlimy się za zmarłych, to swoją zasługę przed Panem Bogiem wielkodusznie oddajemy na ich korzyść.

1 listopada 2009 r. - Uroczystość Wszystkich Świętych
Czasem zdarza się pogrzeb, na którym nikt nie płacze. I wcale nie dlatego, że żegnany jest jakiś łajdak. Przeciwnie - wszystkim uczestnikom pogrzebu towarzyszy nadzieja, że mają w niebie kolejnego orędownika. Tak było kilka dni temu na pogrzebie ks. Leopolda Kotwickiego. Wszystkich Świętych to także Jego święto.