26 kwietnia 2015 r. - Niedziela Dobrego Pasterza
Stawiam czasem pytanie, dlaczego ludzie tyle mówią nt. księży? Dlaczego, gdy jakiś ksiądz narozrabia, zaraz jest o tym głośno? Dlaczego ściany plebanii są ze szkła?
Szczerze mówiąc - uważam, że to dobrze. Bo gdyby ludzie o nas nic nie mówili, to by znaczyło, że jesteśmy im obojętni. Czy plotkuje się na temat hydraulika lub listonosza? (Przepraszam hydraulików i listonoszy).
My, księża, bardzo was potrzebujemy, waszych porad, pomysłów, pochwał (jeśli zasłużymy) i reprymend (jeśli zasłużymy).   Dziękuję Wam w imieniu księży za to, że towarzyszycie nam w drodze ku Bogu. Dziękuję, że jesteście Dobrymi Pasterzami dla duszpasterzy.

19 kwietnia 2015 r. - III Niedziela Wielkanocna
Jednym z darów, jakie przynosi uczniom zmartwychwstały Jezus, jest dar pokoju (Łk 24,35-48). W miejsce trwogi i lęku pojawia się pokój. Dzieje się tak dzięki doświadczeniu bliskości Jezusa, a gdy i tego jest jeszcze za mało, dzięki poczuciu wspólnoty, jaką On z nami tworzy.
Warto pamiętać, że jeśli się coś otrzymało, to trzeba i umieć dawać, stąd wezwanie Jezusa do uczniów, by byli świadkami Jego zmartwychwstania.

12 kwietnia 2015 r. - II Niedziela Wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego
Miłosierdzie Boże polega między innymi na tym, że Jezusowi ciągle na nas zależy i nigdy nie przestanie On walczyć o naszą duszę. Tak jak zawalczył o duszę "niewiernego" Tomasza, przychodząc po raz drugi i pozwalając dotknąć swoich ran (J 20,19-31).
Bogu naprawdę zależy na nas.

6 kwietnia 2015 r. - Poniedziałek Wielkanocny
Dlaczego Jezus po swoim zmartwychwstaniu objawił się kobietom jako pierwszym? Padają różne odpowiedzi, jedne bardziej żartobliwe, inne poważniejsze.
1) Kobiety szybciej i więcej mówią, więc objawienie zmartwychwstania właśnie im dawało gwarancję szybkiego rozejścia się Dobrej Nowiny.
2) Mężczyźni z natury lubią sobie pospać i jeśli już coś muszą rano zrobić, to dopiero po dobrym śniadaniu. A kobiety są dużo bardziej wrażliwe na wyzwania codzienności i bardziej skore do działania od wczesnego poranka.
3) Jezus kiedyś powiedział, że Maria Magdalena umiłowała Go niewiarygodnie mocno, dlatego zasłużyła sobie na odpuszczenie wszystkich grzechów. Może też dzięki tej wielkiej miłości wysłużyła sobie łaskę zobaczenia Zmartwychwstałego jeszcze przed apostołami.
4) Ewangelia daje świadectwo, że gdy Jezus konał, to apostołowie - z wyjątkiem najmłodszego Jana - Go opuścili, a kobiety trwały wiernie pod krzyżem. Nagroda za wierność Bogu jest zawsze wielka.

5 kwietnia 2015 r. - Wielkanoc
Życzę Wam WESOŁYCH świąt, ale chcę, byście byli szczęśliwi, a nie tylko weseli. I nie tylko w święta, ale zawsze.
Życzę Wam POGODNYCH świąt, ale chcę dla Was pogody nie tylko na niebie, lecz przede wszystkim w sercu.
Życzę Wam ZDROWYCH świąt, ale zdrowych nie tylko dla ciała, lecz o wiele bardziej dla ducha.
Te życzenia mają szansę się spełnić, bo ich gwarantem jest Zmartwychwstały Jezus. On już pokonał zło i śmierć, więc trzymając się Go, mamy obiecane szczęście, pogodę i zdrowie ducha.

4 kwietnia 2015 r. - Wielka Sobota
Jeszcze w czasach przedchrześcijańskich nasi przodkowie czcili cztery żywioły: ogień, wodę, ziemię i powietrze. Symbolicznie te cztery żywioły są także obecne w naszym przeżywaniu Wielkiego Postu i Wielkanocy.
Ziemia - W Popielec słyszymy: "Z prochu powstałeś, w proch się obrócisz" i uświadamiamy sobie własną małość i przemijalność.
Ogień - Paschał płonący ogniem poświęconym w Wielką Sobotę jest symbolem zmartwychwstałego Jezusa.
Woda - Wielkosobotnie poświęcenie wody, pokropienie nią i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych jest przypomnieniem nam zobowiązań złożonych u progu życia.
Powietrze - Na zakończenie Okresu Wielkanocnego oczekujemy zstąpienia Ducha Świętego, a Duch to po grecku pneuma, czyli powietrze, tchnienie, powiew.

3 kwietnia 2015 r. - Wielki Piątek
Co roku w Wielki Piątek ludzie o głębszej wrażliwości religijnej mogą doświadczyć tzw. mieszanych uczuć. Z jednej strony płaczemy idąc za Jezusem Jego drogą krzyżową, widzimy Jego konanie, uczestniczymy w pogrzebie. I zastanawiamy się, jak to możliwe, że ludzie zapragnęli zabić swojego Boga. Ale z drugiej strony mamy świadomość, że gdyby Jezus nie umarł, to nasze życie nie miałoby sensu, naszą przyszłością byłyby śmierć i piekło. A więc dobrze, że umarł.
Jak rozwiązać ten dylemat? Może po prostu zamilknąć przed tajemnicą.

2 kwietnia 2015 r. - Wielki Czwartek
W Parafii Świętej Rodziny można być księdzem wyłącznie szczęśliwym. Powodów ku temu jest całkiem sporo:
- Bliskość Jezusa, który oddaje się w ręce kapłana, pozwala się dotknąć, połamać, spożyć.
- Rodzinna atmosfera wśród parafian, którzy czują się odpowiedzialni za swojego księdza, uśmiechają się, pozdrawiają i zagadują na ulicy.
- Zaangażowanie w życie wspólnoty parafialnej wielu osób, na które zawsze można liczyć.
- Sposób słuchania kazań przez parafian, kontakt wzrokowy, głód Słowa Bożego.
- Wielogodzinne kolejki do spowiedzi i niezliczona ilość rozdanych Komunii Świętych.
- Dzieci, które w Wielkim Poście przygotowały ponad 2000 serc pełnych spełnionych dobrych uczynków.