31 maja 2015 r. - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
Przyzwyczailiśmy się myśleć, że krzyż to znak Chrystusa. Ale to za mało - znak krzyża, jaki robimy na sobie co najmniej kilka razy dziennie, winien kierować nasze myśli ku Trójcy Świętej.
Dotknięcie czoła jest wezwaniem mądrości Ojca, dotknięcie serca - wezwaniem miłości Syna Bożego, a dotknięcie ramion - wezwaniem skuteczności Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela.

28 maja 2015 r. - Czwartek - Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Jezus jest nazywany Wiecznym Kapłanem, ponieważ Jego kapłaństwo jest nieprzemijające.
To bardzo mocny przekaz do wszystkich duchownych, że księdzem jest się zawsze, nie tylko w kościele, i nie tylko, gdy ludzie patrzą. To także nauka dla wszystkich świeckich, którzy mają udział w powszechnym kapłaństwie Ludu Bożego, by byli wierni Bogu zawsze i wszędzie.

24 maja 2015 r. - Niedziela - Zesłanie Ducha Świętego
Hymn śpiewany podczas Liturgii Słowa w uroczystość Zesłania Ducha Świętego odkrywa wiele prawd o najmniej znanej Trzeciej Osobie Trójcy Świętej. Duch Święty to Ojciec ubogich, Dawca łask drogich, Światłość sumień, Najmilszy z gości, Słodka radość serc, Słodkie orzeźwienie, Ochłoda w pracy, Żywa woda w skwarze, Utulenie w płaczu, Światłość najświętsza.
Zadaniem Ducha Świętego jest obmyć nas z tego, co nie jest święte. Zachęcić, gdy dopada nas oschłość. Uleczyć, gdy jesteśmy poranieni przez zło. A to, co jest w nas twarde i zimne, zmiękczyć i rozgrzać. Jak jest napisane w proroctwie Ezechiela: "I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała" (Ez 36,26).

17 maja 2015 r. - Wniebowstąpienie Pańskie
Gdy pytamy "Gdzie jest niebo?", odruchowo kierujemy wzrok ku górze. Ale skoro Jezus wstąpił do nieba, to można powiedzieć, że niebo jest wszędzie tam, gdzie jest Jezus.
Niebo jest w kościele, gdy podczas Eucharystii spotykamy Jezusa. Jest w konfesjonale, gdy stajemy twarzą w twarz z przebaczającym Jezusem. Jest też w domu, sklepie, pracy, stacji benzynowej, szkole, jeśli tylko podejmujemy wysiłek dostrzeżenia tam obecności Jezusa, który towarzyszy nam na co dzień. Niebo jest wszędzie tam, gdzie człowiek podejmuje walkę z grzechem i pozwala, by dobro zwyciężało. Niebo jest też tam, gdzie ludzie chcą i próbują bezinteresownie pomagać biednym, chorym, smutnym.

10 maja 2015 r. - VI Niedziela Wielkanocna
Jezus nazywa uczniów swoimi przyjaciółmi (J 15,9-17). Cechą charakterystyczną prawdziwej przyjaźni jest jej trwałość. Przyjacielem się jest do końca życia i właśnie takich przyjaciół pragnie mieć Jezus. Dlatego mówi "Wytrwajcie w miłości mojej".
W Parafii Świętej Rodziny przypomina nam o tym tabernakulum ozdobione łacińskim napisem: "Manete in dilectione Me".

3 maja 2015 r. - V Niedziela Wielkanocna
Nauka Jezusa o trwaniu w jedności z winnym krzewem (J 15,1-8) w najbardziej wyrazisty sposób potwierdziła się postawą Maryi, Jana i kilku innych osób, które - mimo niebezpieczeństwa - wytrwały pod krzyżem umierającego Jezusa. Nawet apostołowie stchórzyli, a oni trwali. Łatwo jest być przy Bogu, kiedy nie grozi żadne niebezpieczeństwo. Także wtedy, gdy wymagania Boga nie są zbyt wielkie. Wierność to najlepsza droga do królowania z Chrystusem.

2 maja 2015 r. - Sobota - Uroczystość NMP Królowej Polski
Święty Jan pisząc swoją wersję Ewangelii nie używał własnego imienia, tylko nazywał siebie umiłowanym uczniem Jezusa. Relację Jezus - Jan można bez wahania nazwać najprawdziwszą przyjaźnią.
Przyjaciołom daje się dary tylko najcenniejsze, przyjaciołom nie ofiarowuje się byle czego. Dlatego Jezus z wysokości krzyża daje Janowi dar przewyższający swoją wartością wszystko - swoją Matkę. A nasza cześć wobec Matki Najświętszej, nasze "wzięcie Maryi do siebie" (J 19,27) to nic innego, jak przyjacielska odpowiedź na miłość Jezusa.