29 maja 2016 r. - IX Niedziela Zwykła
Bóg kocha wszystkich miłością bez granic. Ale na kartach Ewangelii można znaleźć kilka ciekawych sytuacji, w których Jezus zachwyca się konkretnym człowiekiem, np. setnikiem proszącym o uzdrowienie sługi (Łk 7,1-10).
Czym można wywołać zachwyt Boga? Tylko jednym - zapomnieniem o sobie, poświęceniem dla innych, altruizmem, wielkodusznością, ofiarnością.

26 maja 2016 r. - Czwartek - Uroczystość Bożego Ciała
Nie można sobie wyobrazić piękniejszego dnia na obchód święta Bożego Ciała niż Dzień Matki. Boża miłość uosobiona w Eucharystii chyba najbardziej jest podobna do miłości mamy wobec dziecka. Jak kobieta całą siebie oddaje dziecku, 24 godziny na dobę, często w zapomnieniu o sobie, czy wręcz zaniedbaniu siebie, tak Jezus oddał się za nas na krzyżu całkowicie i bez reszty.
W Boże Ciało wynosimy Jezusa eucharystycznego z kościoła i niesiemy Go w monstrancji przez nasze osiedle. Jak wyglądała najpiękniejsza monstrancja świata? To Maryja - wtedy, gdy nosiła Jezusa przez 9 miesięcy pod sercem, i wtedy, gdy trzymała w objęciach Jego martwe ciało zdjęte z krzyża. Taką najpiękniejszą monstrancją jest każda mama, która przynosi Jezusa swojemu dziecku. Taką monstrancją jest każdy żyjący na chwałę Boga człowiek.

25 maja 2016 r. - Środa - XXV rocznica święceń kapłańskich
Jest za co dziękować.
Jest za co przepraszać.
Prosić nie śmiem, więc tylko powiem:
"Bądź wola Twoja".

22 maja 2016 r. - Niedziela Trójcy Przenajświętszej
Św. Augustyn szedł kiedyś brzegiem morza i zastanawiał się nad tajemnicą Trójcy Świętej. Zobaczył małego chłopca, który muszelką przelewał morską wodę do dołka wykopanego w piasku. I zrozumiał, że prędzej ten chłopiec przeleje całe morze niż człowiekowi uda się zrozumieć tajemnicę trzech Osób Boskich współistniejących w jednym Bogu.
Skoro to tak wielka i niepoznana tajemnica, to może nie warto się nad nią zastanawiać? Nieprawda! Bóg stopniowo odsłania się przed nami, otwiera kolejne drzwi, za którymi czeka na nas następny fragment tajemnicy. Widać to było np. w Białym Tygodniu, gdy dzieci pierwszokomunijne podchodziły, by przyjąć Jezusa do serca. W ich oczach można było dostrzec, jak otwierają się przed nimi kolejne drzwi tajemnicy.

15 maja 2016 r. - Niedziela Zesłania Ducha Świętego
Z bardzo krótkiego fragmentu Ewangelii wg św. Jana (J 20,19-23) można wyczytać kilka ważnych motywów, dla których Jezus zesłał Ducha Świętego na apostołów i dziś w dalszym ciągu posyła Go do nas:
- Duch Święty przynosi pokój i rozlewa go w sercach uczniów nawet wśród prześladowań.
- Duch Święty daje odwagę, by otworzyć drzwi zamknięte z obawy przed ludźmi.
- Duch Święty przynosi radość z obecności zmartwychwstałego Jezusa.
- Duch Święty jest mocą w realizowaniu misji zleconej przez Jezusa.
- Duch Święty daje łaskę odpuszczania grzechów za pośrednictwem Kościoła.

8 maja 2016 r. - Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego
Czy niebo jest daleko czy blisko? Jedna i druga odpowiedź jest dobra. Daleko, bo trzeba przeżyć całe życie i prawdopodobnie jeszcze spędzić sporo czasu w czyśćcu, by dostać się do raju. Ale też blisko, bo Bóg jest jest Emmanuelem - Bogiem z nami. Jest Bogiem Jahwe - czyli obecnym. Każda Komunia Święta, spowiedź, modlitwa, lektura Biblii zbliża nas do Królestwa Bożego. Każda pomoc człowiekowi w potrzebie zbliża nas do nieba, bo Jezus czeka na nas w biednych, chorych, smutnych czy bezdomnych.

3 maja 2016 r. - Uroczystość Maryi Królowej Polski
W Roku Miłosierdzia warto zwrócić uwagę właśnie na ten aspekt w scenie, jaka dokonała się pod krzyżem na Golgocie (J 19,25-27). Umierający Jezus do końca był miłosierny, co wyraziło się w trosce o Matkę i uczniów. Wiedząc, że sam już nie będzie mógł się o nich troszczyć, zleca im wzajemną opiekę. Maryi powierza Jana, a przez niego wszystkich wiernych Kościoła. Janowi, a w nim także nam, zleca troskę o Maryję. "Wziąć Maryję do siebie" - to testament miłosierdzia.

1 maja 2016 r. - VI Niedziela Wielkanocna
Jedna z pieśni maryjnych rozpoczyna się od słów "Najpiękniejszy miesiąc maj". Rzeczywiście w maju dzieje się tyle pięknych i ważnych rzeczy, że bez wahania można go nazwać najpiękniejszym. Maryjne nabożeństwa, które codziennie gromadzą wiernych na modlitwie ku czci Matki Najświętszej. Pierwsze spowiedzi i Komunie Święte, gdy Jezus przychodzi do dziecięcych serc. Bierzmowanie - zstąpienie Ducha Świętego do serc młodych ludzi, by ich umocnić w wyznawaniu wiary. Wyjście Boga na ulice w uroczystość Bożego Ciała, która w tym roku dodatkowo połączy się z Dniem Matki. A z prywatnych spraw okrągła rocznica święceń kapłańskich. Naprawdę jest za co dziękować w maju, najpiękniejszym miesiącu.