26 marca 2017 r. - IV Niedziela Wielkiego Postu
Człowiek, który dzięki Jezusowi cudownie odzyskał wzrok po kilkudziesięciu latach niewidzenia (J 9,1-412), teoretycznie mógł pójść w swoją stronę i po cichu cieszyć się życiem. On jednak swoje szczęście postanowił ogłosić wszystkim wokół, nawet za cenę szyderstwa i poniżenia ze strony faryzeuszów. Tak właśnie powinno być także z nami. Otrzymanej od Jezusa łaski nie można zatrzymać dla siebie, ale trzeba być apostołem - misjonarzem miłosierdzia.

25 marca 2017 r. - Sobota - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego
Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (Łk 1,26-38) jest nazywana i przeżywana jako Dzień Świętości Życia. Warto pamiętać, że każde życie jest święte: nasze życie duchowe i fizyczne, życie innych ludzi, także tych najmniejszych i najsłabszych, życie świata przyrody - zwierząt, roślin. Święte, a nawet najświętsze, jest życie Boga - sam Jezus powiedział, że jest "Drogą, Prawdą i Życiem" (J 14,6). Trzeba zrobić wszystko, co w naszej mocy, by nie dopuścić do śmierci Boga w naszym sercu.

19 marca 2017 r. - III Niedziela Wielkiego Postu
Jezus nie oczekuje od nas wiele, nie stawia wymagań, którym nie moglibyśmy sprostać. On pragnie, byśmy tak jak kobieta samarytańska podali Mu kubek chłodnej wody do picia (J 4,5-42). W zamian daje nam natomiast niewyobrażalnie wiele - życie wieczne i szczęście, które nigdy się nie skończy. Warto? - Warto.

12 marca 2017 r. - II Niedziela Wielkiego Postu
Piotr, Jakub i Jan przeżyli coś niezwykłego - Jezus "przemienił się wobec nich: twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie stało się białe jak światło" (Mt 17,1-9). Gdzie jeszcze poza górą Tabor możemy zobaczyć oblicze Boga? Wystarczy spojrzeć w lusterko i przypomnieć sobie, że jesteśmy dziećmi Bożymi stworzonymi na podobieństwo Ojca. Warto też spojrzeć w oczy dziecka, żony, męża, przyjaciół, parafian. Wielki Post jest po to, by zmyć z nas wszystko, co zasłania oblicze Boga.

5 marca 2017 r. - I Niedziela Wielkiego Postu
Po 40 dniach postu na pustyni Jezus był kuszony przez diabła (Mt 4,1-11). Co było Jego siłą pozwalającą zwalczyć pokusy? Jedność z Ojcem, zaufanie wobec Niego i gotowość pełnienia Jego woli. Jak dziecko, które w obecności taty niczego się nie boi. Mamy 40 dni, by się tego nauczyć.

1 marca 2017 r. - Środa Popielcowa
Popiół, którym posypujemy głowy na rozpoczęcie Wielkiego Postu, jest przygotowywany z gałązek palmowych poświęconych rok wcześniej kilka dni przed Wielkanocą. Popiół jest symbolem śmierci, przemijania, kruchości życia. Na szczęście 40 dni po Popielcu nastąpi zmartwychwstanie Jezusa, śmierć zostanie pokonana przez miłość.