24 czerwca 2018 r. - Niedziela - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
Najpierw Bóg nakazał, by dziecko Elżbiety i Zachariasza miało imię Jan, potem to samo zdecydowała Elżbieta, a na końcu Zachariasz potwierdził, pisząc imię Jan na tabliczce (Łk 1,57-66.80). Piękna nauka jedności między żoną i mężem oraz między Bogiem i małżonkami. To wzór do naśladowania we wszystkich relacjach międzyludzkich. Gdzie jest dwoje ludzi, tam musi się też znaleźć miejsce dla Boga.

17 czerwca 2018 r. - XI Niedziela Zwykła
Jeśli pozwolimy Bogu, by zasiał, a potem pielęgnował nasz charakter i nasze talenty, to nawet jeśli będą one tak małe jak ziarnko gorczycy, Bóg zbierze z nich obfity plon (Mk 4,26-34). Sprawdzianem jakości wydawanych przez nas plonów jest to, że "ptaki podniebne gnieżdżą się w jego cieniu", czyli to, że jesteśmy bezpiecznym schronieniem dla wszystkich bezbronnych, słabych, pozbawionych domu, słowa, wolności, godności.

10 czerwca 2018 r. - X Niedziela Zwykła
Ludzie są bardzo różni. Tak było, jest i niestety prawdopodobnie będzie. Wokół Jezusa byli tacy, którzy oskarżali Go o kontakty z diabłem. I byli tacy, o których On sam mówił, że są Jego "bratem, siostrą i matką", bo wypełniają wolę Bożą (Mk 3,20-35). Tak samo jest w parafii, w rodzinie i w wielu innych społecznościach, które tworzymy. Trzeba brać przykład z Jezusa i nie przejmować się ludzkimi językami, robić swoje, zdając się na Boży i tylko Boży osąd.

3 czerwca 2018 r. - IX Niedziela Zwykła
Uschnięta ręka chorego człowieka (Mk 2,23-3,6) to symbol wszystkich naszych życiowych niemocy. Tak jak ten człowiek nie mógł jeść, pracować, pisać, witać się, okazywać czułość i czynić jeszcze bardzo wielu potrzebnych rzeczy, tak i my wobec przeróżnych życiowych trudności bywamy często bezsilni. Na szczęście jest Jezus, który nie zważając na negatywne opinie faryzeuszów - dawnych i obecnych - okazuje pomoc. Dlaczego? Po prostu kocha. A prawdziwa miłość nie zważa na ludzkie względy.