27 stycznia 2019 r. - III Niedziela Zwykła
Gdy w Ewangelii widzimy Jezusa czytającego proroka Izajasza, a potem komentującego: "Dziś spełniły się te słowa Pisma, które słyszeliście" (Łk 4,14-21), warto pomyśleć, jakie słowa Pisma Świętego spełniły się w naszym życiu. Warto dziś pomyśleć nad ulubionym fragmentem Biblii, który jest naszym drogowskazem przez życie. Słowo Boże musi być w naszym życiu obecne i to od nas zależy, czy ono się w nas naprawdę spełni.

20 stycznia 2019 r. - II Niedziela Zwykła
Ilość wody przemienionej w wino na weselu w Kanie Galilejskiej (J 2,1-11) może zadziwiać. Według biblistów sześć stągwi, a każda po dwie lub trzy miary, to objętość między 384 a 576 litrów. To naprawdę dużo. Ponadto niezwykła była jakość uczynionego przez Jezusa wina, co wywołało zdziwienie i pochwałę z ust starosty weselnego. Jaki stąd płynie wniosek? Z pewnością nie ten, że Jezus chciał upić gości weselnych dużą ilością smacznego wina. Nauka dla nas jest taka - Bóg zawsze daje więcej niż się spodziewamy, a to, co daje, zawsze przerasta nasze oczekiwania.

13 stycznia 2019 r. - Niedziela Chrztu Pańskiego
Chrztu tak naprawdę nie udziela ksiądz, tylko sam Jezus. Ksiądz jest tylko pośrednikiem, narzędziem w sprawowaniu sakramentu. A Jezus - jak mówi Ewangelia - nie chrzci wodą, lecz "Duchem Świętym i ogniem" (Łk 3,15-22). Warto pamiętać, że w każdym sakramencie: chrzcie, eucharystii, spowiedzi, namaszczeniu chorych i innych, spotykamy prawdziwego, żywego Jezusa. Warto zrobić wszystko, co w naszej mocy, by Go z oczu nie stracić.

6 stycznia 2019 r. - Niedziela - Uroczystość Objawienia Pańskiego
Dlaczego tak wielką popularnością cieszą się organizowane w tym dniu Orszaki Trzech Króli? Można szukać odpowiedzi w ludzkim zamiłowaniu do rozrywki, także w tym, że większość z nas to tzw. "wzrokowcy", do których obraz bardziej przemawia niż słowo. Ale chyba najważniejsze jest to, iż "pod skórą" czujemy, że Ewangelię (Mt 2,1-12) nie wystarczy tylko przeczytać bądź usłyszeć, ale trzeba ją na własnej skórze przeżyć. Dlatego zakładamy na głowę korony i idziemy osobiście złożyć hołd Jezusowi.

1 stycznia 2019 r. - Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
Pasterze, którzy byli świadkami cudu Bożego Narodzenia, po jakimś czasie powrócili do swoich domów i do swojej pracy, i dalej byli pasterzami. Mędrcy ze Wschodu także wrócili do siebie, i dalej byli mędrcami. Podobnie inni niewymienieni w Ewangelii: szewcy, stolarze, piekarze, rolnicy, urzędnicy, żołnierze. Jedno się jednak w ich życiu na zawsze zmieniło - "Pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli" (Łk 2,16-21). Kto raz stanął w betlejemskiej stajence i spojrzał w oczy małego Jezusa, wie, że jego życie musi być hymnem uwielbienia.