28 marca 2021 r. - Niedziela Palmowa
Ci sami ludzie, którzy w Niedzielę Palmową wołali na cześć Jezusa: "Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie" (Mk 11,1-10), pięć dni później, w Wielki Piątek, domagali się Jego ukrzyżowania. Gdyby to dziś Jezus wjeżdżał do Łodzi, Warszawy, czy jakiegokolwiek innego miasta, z pewnością podniosłyby się głosy, że korzysta z cudzej własności, że jest za ciężki i męczy biednego osiołka. Warto stanowczo walczyć z postawą hejtowania, bo i za ten grzech Jezus umarł na krzyżu. Nie wolno nam Jego śmierci zmarnować.

25 marca 2021 r. - Czwartek - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego
Święto Zwiastowania, będące wspomnieniem cudownego poczęcia Jezusa w łonie Maryi (Łk 1,26-38), jest obchodzone w Kościele jako Dzień Świętości Życia. Gdy od ponad roku zmagamy się z pandemią koronawirusa, gdy w ciągu roku w świecie na Covid zmarło 2,75 mln ludzi, a w Polsce 50 tysięcy, trzeba koniecznie postawić pytanie, czy ci wszyscy ludzie, którzy nie noszą maseczek albo robią to niedbale, ci, którzy nie zachowują dystansu, ci, którzy świadomie rezygnują z zaszczepienia się, naprawdę traktują życie swoje i innych jako święte? W imię miłości bliźniego - opamiętajcie się.

21 marca 2021 r. - V Niedziela Wielkiego Postu
Podczas niedawnego spotkania z księżmi arcybiskup Grzegorz Ryś powiedział między innymi: "Wzrost wymaga straty, nie bój się stracić, by zyskać życie". Później rozwijając te myśl uczył wprost, że trzeba umrzeć, by żyć. Oczywiście byłoby ogromnym uproszczeniem sprowadzenie tych słów do śmierci fizycznej, choć gdyby przyszła potrzeba męczeństwa za wiarę, trzeba być na to gotowym. Ale chodzi przede wszystkim o codzienne umieranie dla siebie, by rodzić się do życia dla Boga i bliźnich.
Jak wierni podejmujący post, modlitwę i jałmużnę - umierający dla ulubionych przyjemności, wolnego czasu i pieniędzy, rodzą się do pogłębionego życia duchowego i pomagania potrzebującym.
Jak rodzice troszczący się o swoje dzieci - rezygnujący z przespanych nocy, wypoczynku po pracy, czasem nawet swojego kąta w mieszkaniu, rodzą się jako wzory miłości dla swoich pociech.
Jak Jezus przychodzący z chwały nieba w brud ziemi - umierający na krzyżu, by przyciągnąć wszystkich do siebie (J 12,20-33).

14 marca 2021 r. - IV Niedziela Wielkiego Postu
Czwarta Niedziela Wielkiego Postu jest w tradycji Kościoła nazywana niedzielą "Laetare", to znaczy "Cieszcie się". Co jest źródłem i gwarancją radości dla chrześcijanina? Odpowiada w Ewangelii sam Jezus: "Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne" (J 3,14-21). To jedno z najważniejszych i najczęściej cytowanych zdań w Biblii.

7 marca 2021 r. - III Niedziela Wielkiego Postu
W III Niedzielę Wielkopostną można wykonać pewne ćwiczenie - rozejrzeć się po mieszkaniu, zwłaszcza kuchni i łazience, i policzyć wszystkie środki chemiczne i akcesoria służące sprzątaniu. Z pewnością w każdym domu jest ich bardzo wiele. Można też zajrzeć do domowej apteczki i zobaczyć, jak wielki zapas leków w niej się znajduje. Warto przy tej okazji pomyśleć, jak wiele sposobów na utrzymanie czystości i zdrowia duszy proponuje nam Jezus i Jego Kościół. W modlitwie wypowiadanej podczas niedzielnej liturgii padają ważne słowa: "Boże, Ty nam wskazałeś jako lekarstwo na grzechy post, modlitwę i jałmużnę". Warto o to zdrowie i czystość dbać równie mocno, jak Jezus wypędzający przekupniów ze świątyni (J 2,13-25).