5 marca 2019 r. - Wtorek VIII Tygodnia Zwykłego
Słowa, które powiedział Jezus do Piotra (Mk 10,28-31), są zapowiedzią nagrody za pozostawienie wszystkiego i pójście za Jezusem. Wszyscy dobrzy, pełni poświęcenia, oddani Bogu i ludziom duszpasterze mogą je usłyszeć jako skierowane także do siebie. I tak z pewnością będzie - Bóg wynagrodzi po wielokroć ich oddanie. Żeby jednak nie wpaść w samozachwyt i pychę, warto usłyszeć kolejne zdanie - przestrogę Jezusa: "Lecz wielu pierwszych będzie ostatnimi, a ostatnich pierwszymi".

4 marca 2019 r. - Poniedziałek - Święto św. Kazimierza, królewicza
We fragmencie Ewangelii czytanym w liturgiczne święto św. Kazimierza (J 15,9-17) można wskazać kilka słów - kluczy: miłość, trwanie, radość, przyjaźń, owoc i na końcu znów miłość. Wszystko zaczyna się od miłości i na miłości się kończy. Bo święty to ten, kto kocha.

3 marca 2019 r. - VIII Niedziela Zwykła
Na kilka dni przed Środą Popielcową Jezus mówi do nas słowa, które warto przyjąć jako propozycję pracy nad sobą w Wielkim Poście: "Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?" (Łk 6,39-45). To jest jedna z największych pokus, przed jakimi stajemy - widzieć zło w innych, a nie dostrzegać go w sobie. Wzywać innych do nawrócenia, a samemu się nie nawracać. Kamień, którym rzucamy w bliźniego, to nic innego, jak nasze serce twarde i zimne jak głaz. Na szczęście już niedługo Wielki Post.

 

 

 

 

VIII tydzień

VII tydzień

VI tydzień

V tydzień

IV tydzień

III tydzień

II tydzień

I tydzień

 

 

--------------------------------

Zapiski z lat 2014 - 2018
znajdują się w archiwum.